Türkiye`nin İlk CBS Laboratuarı


Haritada Bilgi Çağı


Coğrafi Bilgi Sistemleri Ar-Ge Laboratuarı


KTÜ GISLAB


Mozaikten Yapılma Dev Piri Reis Haritası
Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi

    • Söyleşi: Trabzon`da Gayrimenkul Sektörü
    Trabzon Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından, 16 Şubat 2013 Cumartesi günü, “Trabzon`da Gayrimenkul Sektörü” konulu söyleşi düzenlendi. Söyleşiye serbest harita mühendislik büroları, tapu ve kadastro bölge müdürlüğü, iller bankaTrabzon Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından, 16 Şubat 2013 Cumartesi günü, “Trabzon`da Gayrimenkul Sektörü” konulu söyleşi düzenlendi. Söyleşiye serbest harita mühendislik büroları, tapu ve kadastro bölge müdürlüğü, iller bankası, çevre şehircilik il müdürlüğü, belediyeler gibi kurumlardan yönetici ve çalışanlar ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.  MİM Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Trabzon il genel Meclis üyesi başkan yardımcısı Arzu YALÇINALP söyleşiye konuşmacı olarak katıldı. 
    Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Doç. Dr. Recep NİŞANCI, gayrimenkul sektörünün ülkelerin lokomatif sektörü olduğunu, özellikle kentsel dönüşüm sürecinin en yoğun yaşandığı ülkemizde ve Trabzonda, gayrimenkul değerlemesinin de sektörün önemli bileşenlerinden biri olduğunu vurguladı. Nişancı konuşmasında, vatandaşların mülkiyet hakkının korunması ve kıymet takdirine dayalı uygulamaların başarısı için “gayrimenkul değerleme kanununa” ivedilikle ihtiyaç olduğunu söyledi.
    Arzu YALÇINALP konuşmasında, Trabzon`un her geçen gün daha da fazla geliştiğini, yeni yatırımların gayrimenkul değerlerine çok fazla değer kattığını ifade ederek; değerlemenin gayrimenkul yatırımına dayalı işlerde vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirtti. Söyleşi, yapılan değerleme çalışmaları ve raporlama faaliyetlerinin somut olarak incelenmesi ve karşılıklı görüş alış verişi ile son buldu.
    Çevre şehircilik il müdürlüğü, belediyeler gibi kurumlardan yönetici ve çalışanlar ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.