Coğrafi Bilgi Sistemleri Ar-Ge Laboratuarı


KTÜ GISLAB


Mozaikten Yapılma Dev Piri Reis Haritası
Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi

  • TÜBİTAK ‘AR-GE STRATEJİ BELGESİ ‘HAZIRLATILMASI PROJEMİZ KABUL EDİLDİ
  • San-Tez Projemiz Kabul Edildi

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının SAN-TEZ proje sonuçları açıklandı. GISLab Ar-Ge olarak "Harita Mühendisliği" alanında Türkiye`de ilk SAN-TEZ projesini alarak bir başarıya daha imza attı. Başta Prof. Dr. Tahsin YOMRALIOĞLU hocamız ve İşlem Şirketler Grubu olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz.

  • DOKAP Projemizin Çalışmaları Başladı

  Mühendislik Fakültesi, Harita Mühendisliği Bölümü, GISLab Araştırma Geliştirme (GISLab Ar-Ge) Laboratuvarı tarafından yaklaşık altı aylık bir çalışma sonucunda şekillendirilen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından bilimsel, teknik ve kurumsal düzenlemeler yapılarak son şekli verilen ve bakanlık tarafından kabul edilen “Düzenli Depolama Alanları İçin Yer Tespiti Çalışması ve Alternatif Katı Atık Bertaraf Sistemleri Araştırma Projesi” nin protokolü de imzalandı. Proje Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon İllerini kapsayan geniş bir alanda gerçekleştirilecek.
  Proje bütçesi yaklaşık 1.2 Milyon TL, süresi ise 20 ay olarak tespit edildi. Farklı meslek disiplinlerinden birçok araştırmacının görev alacağı projenin yürütücülüğü ve koordinasyonu KTÜ Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği öğretim üyelerinden Doç. Dr. Volkan YILDIRIM tarafından yapılacak.

  • OGC Standartları ve INSPIRE Profesyoneller Seminerine Katıldık

  6-7 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya-Lara` da gerçekleştirilen "Yatay Sektörde INSPIRE Direktifinin Uygulanmasına İlişkin Kapasite Geliştirilmesi için Teknik Yardım Projesi" kapsamında düzenlenen profesyoneller seminerine katıldık.

  Proje Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

  • Esri User & Developer 2017 Konferansı - ABD

  Bu yıl 16.000 kişinin katıldığı ve 10 - 14 Temmuz 2017 tarihlerinde  San Diego, California`da gerçekleştirilen Esri User & Developer konferansında KTÜ GisLab olarak iki farklı bildiri ile ülkemizi ABD` de temsil ettik...

  Sunduğumuz bildiriler için tıklayınız   Bildiri 1   Bildiri 2 

  Sempozyum hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...